Afn Teknoloji Bilişim Destek ve Danışmanlık Hiz. Tic. Ltd. Şti.

Çözümlerimiz

Ag-Guvenlik
Ağ ve Güvenlik Çözümleri
Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız "Network Güvenlik Politikasına" bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politikaların...
Detaylar
Genis-Alan-Ag
Geniş Alan Ağları-(WAN)
Geniş Alan Ağ Altyapısı çözümlerinin büyüyen işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verir olması gerekir ve bu ihtiyaçlara bağlı olarak güvenlik, erişilebilirlik ve maliyet büyük önem taşır. Güvenlik, ağ üzerinden aktarılan bilgilerin önemli olmasından dolayı büyüyen işletmelerin en önemli endişelerinden birisidir.
Detaylar
Veri-Depo
Veri Depolama Çözümleri
Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ve bilgisayar kullanımının artması nedeni ile gerek iş gerekse kişisel verilerimizin dijital ortamlarda saklanması ihtiyacını ortaya çıkartmıştır. İhtiyaç duyulan bu verileri saklamak istediğimizde karşımıza üç çözüm çıkmaktadır. Bu ürünlerin başlıca dezavantajı başka..
Detaylar
5651-log
5651 Loglama
04.05.2007 tarihinde kabul edilen yasa ve paralelinde Kasım 2007 de yayınlanan yönetmeliklerle, Internet suçlarını önlemeye yönelik kamu ve öze tüm kurum ve kuruluşların yükümlülükleri belirlenmiştir. Bu yönetmeliklerle belirlenen kurallar çerçevesinde kamu ve özel tüm kurum ve kuruluşlar aşağıdaki hususları yeri..
Detaylar
Uzak-Erisim
Uzak Erişim Çözümleri
Kablosuz ağ çözümleri ile hızlı ve sorunsuz şekilde kablolu ağınızın kapsam alanını genişletebilir, yeni ofisleriniz veya geçici çalışma gruplarınız, mobil çalışanlarınız için anında ağ erişimi sağlayabilirsiniz. Avantajları Bina İçinde: Hareket özgürlüğü (yönetim kademesine veya tüm..
Detaylar
Yerel-Alan-Ag
Yerel Alan Ağları(LAN)
Kurumların başarılı olabilmelerini sağlayacak üretkenlik ve iletişim yeteneklerini sağlayan bilgisayar ağları artık en önemli unsurlar haline geldi. Büyüyen işletmeler, kurumlar ve servis sağlayıcılar için ses, görüntü, veri aktarımı ve depolamayı tek, uçtan uca akıllı bir ağ üzerinde birleştiren ölçeklenebilir ağ...
Detaylar
Video-konferans
Video Konferans Çözümleri
Globalleşen dünyada işletmeler, dünya pazarlarındaki dev rakipleri ile rekabet etmek zorundadırlar ve iletişim teknolojileri günümüz işletmelerine büyük rekabet avantajı sağlar. Video konferans sistemi de bu iletişim teknolojilerinden biri olarak firmaların birbirlerinden uzakta bulunan çalışanlarının yüzyüze iletişim..
Detaylar
Yapisal-Kablolama
Yapısal Kablolama
Afn Teknoloji, müşterilerinin yapısal kablolama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla marka bağımsız çözümler üretmektedir. Talep edilen bu hizmetler/ürünler ile ilgili projenin tasarımı sırasında Mühendislik, fizibilite, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yapısal kablolama projelerinde Cat5e, Cat6, Cat7..
Detaylar
san
Sanallaştırma
Sunucularınızı sanallaştırdığınız zaman; Yazılım/Donanım bağımsızlığı: Dinamik olarak donanım kaynaklarının sanallaştırma katmanı (Hypervisor) aracılığı ile kullanımı, Şeffaflık: Tam anlamı ile gerçek donanım gibi çalışır, Hızlı Sistem oluşturma: Şablonlardan çok kısa sürede yeni sunucular oluşturabilme..
Detaylar
Veri-Yedek
Veri Yedekleme Çözümleri
Depolanan verinin herhangi bir nedenle zarar görmesi kurum süreçlerinde ciddi zararlara neden olabilmektedir. Felaket durumu sonrasında kurum verisinin geri yüklenememesi kurumun ticari faaliyetine son vermesine neden olabilecek kadar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Depolanan verinin..
Detaylar
Mobil-Cozum
Mobil Çözümler
Mobil Çözümler, müşterilerin tüm kurumsal kaynaklarına istediği zaman, istediği yerden, istediği bir mobil cihaz ile ve güvenli olarak erişebilmesi amaçlanarak geliştirilmektedir. Şirketler tarafından kullanılan hemen her türlü akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve mobil terminalleri için geliştirilebilmek..
Detaylar
dijital-arsiv
Arşivleme
Aktif olarak kullanılmayan verilerin uzun süre korunması amacıyla farklı bir ortama taşınarak saklanması işlemidir.Bu veriler genellikle eski fakat hala önemini koruyan ya da yasal gereklilikler sebebiyle silinmemesi gereken veriler olabilir. Faydaları: Depolama kaynaklarının verimli kullanımasını..
Detaylar
sunucu-1
Sunucu Kurulum ve Bakım
Sunucu Nedir? Sunucu, herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir bilgiyi farklı kullanıcılara, sistemlere paylaştıran ve dağıtan donanım veya yazılıma verilen genel isimdir. En önemli nokta ise sunucuların bir bilgisayar ağına bağlı olmasıdır. Yapısal olarak sunucuların, sorunsuz çalışmak üzere yüksek..
Detaylar
zimbra-paketleri
Sunucu Kurulum ve Bakım
Sunucu Nedir? Sunucu, herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir bilgiyi farklı kullanıcılara, sistemlere paylaştıran ve dağıtan donanım veya yazılıma verilen genel isimdir. En önemli nokta ise sunucuların bir bilgisayar ağına bağlı olmasıdır. Yapısal olarak sunucuların, sorunsuz çalışmak üzere yüksek..
Detaylar
Felaket-Koruma
Felaket Koruma Senaryoları
Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız "Network Güvenlik Politikasına" bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politika..
Detaylar
Veri-Tek
Veri Tekilleştirme
Basit anlamda “De-duplication”, verilerin sabit (fixed) ya da değişken (variable) büyüklüklerde parçalara bölünerek yedeklenmesi işlemidir. Aynı parçaların (identical segments) tek kopyası tutulur ve gerçek veri için linkler oluşturulur. De-duplication Block (byte/bit) seviyesinde yapıldığı takdirde daha..
Detaylar